Ján Lunter: Teraz sa nemôžeme nechať uspať!

Tlačová správa
Banská Bystrica, 20. októbra 2017

V piatok 20. októbra 2017 boli zverejnené výsledky prieskumu voličských preferencií, ktorý vykonala agentúra AKO pre televíziu TA3. Výsledky preferencií voličov vo voľbách za župana Banskobystrického kraja jasne favorizujú nezávislého kandidáta Jána Luntera s 51,2 % pred úradujúcim županom Marianom Kotlebom, ktorému v prieskume vyslovilo podporu 21,9 % respondentov.

Ján Lunter na výsledky prieskumu reagoval zdržanlivo: “Pred každými voľbami koluje množstvo prieskumov, tie však nie vždy zodpovedajú reálnym volebným výsledkom. Už neraz sme boli svedkami toho, ako favorit prieskumov napokon prehral len preto, že sa jeho voliči nechali uchlácholiť peknými číslami.” Ďalej upozornil, že o výsledkoch volieb rozhodne predovšetkým účasť voličov v samotný deň volieb, ktoré sa konajú v sobotu 4. novembra 2017. Tá bude aj podľa slov riaditeľa agentúry AKO Václava Hřícha určite nižšia, než voliči deklarujú v prieskume.

Lunter preto adresoval svojim podporovateľom výzvu, v ktorej ich varuje, aby sa nespoliehali na to, že voľby sa už zdajú byť rozhodnuté: “O budúcnosti nášho kraja nerozhodnú prieskumy, ale všetci oprávnení voliči. Je istá vec, že priaznivci politiky súčasného župana prídu voliť disciplinovane a v plnom počte. Preto je veľmi dôležité, aby k voľbám prišlo čo najviac nás, ktorých hnevá, ako to dnes v našom kraji vyzerá.”

Ján Lunter tiež informoval, že spolu s kandidátmi do krajského zastupiteľstva spúšťajú intenzívnu mobilizačnú kampaň, do ktorej chcú zapojiť aj samotných voličov a podporovateľov jeho kandidatúry. “Je nesmierne dôležité, aby všetci, ktorým záleží na zmene v našom kraji oslovili ľudí vo svojom okolí a vysvetľovali im, aké dôležité je nenechať prepadnúť ich hlas. V deň volieb musíme všetci zavolať svojím priateľom a pripomenúť im, aby nezabudli odovzdať svoj hlas a aby krúžkovali kandidátov na poslancov. Teraz sa nemôžeme nechať uspať!”

Tlačová správa vo formáte MS Word

Kontakt pre média:

Ondrej Lunter