Aktuality z kampane

Častejšie, rýchlejšie, lacnejšie

15. októbra 2017Facebook

Vďaka Integrovaného Dopravného Systému (IDS) bude cestovanie verejnou dopravou rýchlejšie, lacnejšie a atraktívnejšie pre viac ľudí.

Keď odstránime súbehy a prestoje jednotlivých dopravcov, cestujúci sa dostanú do práce či školy rýchlejšie a pohodlnejšie. V IDS má cestujúci istotu, že jeho spoje na seba nadväzujú a nestane sa mu, že natrafí na polhodinové „okno“ v cestovnom poriadku, pretože všetky vlaky aj autobusy koordinuje centrálny krajský dispečing.

Po hlavných “chrbticových” trasách jazdia rýchle spoje s väčšou kapacitou, obyčajne vlaky, v pravidelných intervaloch a do ich zastávok cestujúcich zvážajú nadväzujúce menšie spoje. Preto sa nemôže stať, že vlak a 3 autobusy odchádzajú v rovnakom čase, všetci stoja na všetkých zastávkach po trase a navzájom si kradnú cestujúcich.

Svoje peniaze ušetríme tiež vďaka jednotnému cestovnému lístku. Ak sa chce dnes cestujúci dostať z Bystrice do Polomky, musí si najčastejšie zakúpiť dva cestovné lístky. Ich cena sa môže líšiť podľa jednotlivých dopravcov a tým sú celkové náklady na cestovné neprehľadné a vysoké. IDS zaručí jednotnú cenu zavedením prehľadných zón. Za tú istú trasu zaplatíme vždy tú istú cenu.

Lunter - Verejná doprava a prínosy IDS

Pozrite si na Facebooku záznam z prezentácie, ako IDS funguje a šetrí Váš čas a peniaze.

Volebná účasť

8. októbra 2017Facebook

V roku 2013 v župných voľbách v kraji hlasovalo menej než 25 % ľudí. V prieskumoch vedieme, ale tieto voľby rozhodne volebná účasť. Správy z Nitry ukazujú, že ĽSNS je silná a má disciplinovaných voličov. Preto sú naše tímy každý deň v každom okresnom meste BBSK. Pomôžte nám do volieb presvedčiť čo najviac voličov, aby prišli voliť.

Bolo to čestné a férové prvé kolo

6. októbra 2017Facebook

Oceňujem, že moji dvaja kolegovia M. Klus a S. Mičev - moji najvážnejší konkurenti v boji o zosadenie súčasného župana - splnili slovo. Všetci v našom kraji, ktorí chceme priniesť skutočnú zmenu k lepšiemu, sme teraz na jednej lodi. Sme najlepší tím, máme najlepší plán a reálnu šancu pohnúť náš kraj vpred.

Kde verejná doprava funguje, cestujúci pribúdajú

4. októbra 2017Facebook

Kraj, v ktorom sa dobre žije, nie je ten, kde aj chudobní musia jazdiť autom, ale ten, kde aj bohatí jazdia verejnou dopravou. Tam, kde je verejná doprava pohodlná, rýchla a dostupná, počet cestujúcich stúpa. Aj preto potrebujeme verejnú dopravu v našom kraji dostať do 21. storočia a zaviesť Integrovaný Dopravný Systém.

Anonym

4. októbra 2017Facebook

Po slovenskom internete začal kolovať materiál o údajnom netransparentnom financovaní našej kampane. Nechceme špekulovať, kto a prečo takúto kampaň vedie. V žiadnom prípade však nepripustíme, aby bola naša kampaň spochybňovaná. Prešli sme si spätne všetky veci v kampani, skontrolovali každý jeden účet a našli sme dve pochybenia. Obe sa stali pri označovaní tlačovín.

Záleží na každom hlase

3. októbra 2017Facebook

S Martinom Klusom sme viedli otvorenú a súťaživú kampaň. Preto si veľmi vážim, že sa zachoval zodpovedne a splnil sľub, ktorý sme viacerí dali. Chcem sa mu poďakovať za jeho bezpodmienečnú podporu a za to, že jeho slovo má váhu. To som si vždy cenil. Ukázal, že na našom kraji mu záleží viac ako na osobných ambíciách.

Staňte sa členom volebnej komisie

2. októbra 2017Facebook

V sobotu 4. 11. 2017 sa bude rozhodovať o budúcnosti nášho kraja. Aj vy môžete aktívne pomôcť. Staňte sa členom okrskovej volebnej komisie a pomôžte dohliadať na férový priebeh volieb v našom kraji.

Pohnime sa z miesta!

2. októbra 2017Facebook

Môžeme to vidieť naprieč celou Európou - fungujúca doprava je kľúčom k rozvoju akéhokoľvek regiónu. Dnes som preto predstavil môj plán pre zlepšenie verejnej dopravy v našej župe - Integrovaný dopravný systém pre Banskobystrický kraj. Ide o koordináciu verejnej dopravy, kde sú vlaky, autobusy, mestská doprava a jednotliví dopravcovia navzájom prepojení a riadení centrálnym krajským dispečingom a na všetky druhy dopravy stačí jeden lístok.

Športové popoludnie s Michalom Handzušom a ďalšími hosťami

29. septembra 2017Facebook

Srdečne Vás pozývame na hravé športové popoludnie s Michalom Handzušom a ďalšími hosťami - Jánom Lunterom, kandidátom na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja a Líviou Šouc Kosťovou, kandidátkou na poslankyňu zastupiteľstva BBSK v okrese Žiar nad Hronom. Príďte sa porozprávať o situácii v našom kraji, o problémoch, ktoré Vás trápia, ale aj o riešeniach, ktoré by mu pomohli.